1. Podrażniona i sucha skóra:
4 krople olejku eterycznego wymieszać z olejem awokado lub olejem migdałowym. Delikatnie wmasować w osuszoną ręcznikiem skórę tuż po kąpieli.
2. Łupież
Po umyciu głowy spłukać ją wodą z dodatkiem 3 kropli olejku eterycznego.
3. Grzybica paznokci
Nanosić olejek eteryczny na płytkę paznokciową minimum przez miesiąc.
4. Kurzajka
Nanieść 2-3 krople na miejsce, gdzie występuje kurzajka 2 razy dziennie do czasu usunięcia kurzajki.
5. Ukąszenia owadów
Nałożyć 1 kropelkę olejku zawieszoną w niewielkiej ilości oleju z nasion wiesiołka na swędzące miejsce.
6. Grzybica stóp
Do 50ml oleju z czarnuszki dodać 5 kropli olejku z drzewa herbacianego i wymieszać. Wcierać oliwkę wieczorem po umyciu nóg do czasu ustąpienia objawów.
7. Maseczka na problemy skórne
3 łyżki zielonej glinki (może być maseczka z glinką), 3 krople olejku eterycznego, 2 łyżki naparu z kwiatu nagietka (herbatka ostudzona).
Składniki wymieszać ze sobą w miseczce (w razie potrzeby dodać odrobinę wody przegotowanej i ostudzonej) do uzyskania konsystencji maski. Nałożyć na twarz na 15 minut, po czym usunąć za pomocą zwilżonego płatka kosmetycznego.
8. Opryszczka
1 kroplę olejku herbacianego wymieszać z 1 kroplą olejku melisowego oraz pół łyżeczki gliceryny. Nakładać na chorobowo zmienione miejsce.
Korzystam z olejków kuracji przeciwłupieżowej i dają rade 🙂 Ale mogłyby lepiej działać. Pozbywam się dzięki nim łusek i bardzo tłustej skóry głowy.
Olejek możne również wykorzystać przy pieluchach wielorazowych jako środek do ich wstępnej dezynfekcji. Jeżeli chodzi o mieszanie olejku z wodą to warto aby woda była uzdatniona – bardziej przyjazna skórze można taką wodę mieć we własnym kranie jeśli zamontuje się filtr prysznicowy z systemem kdf – wypróbowałam i działa.