Peeling kawowy na bazie oleju z czarnuszki na cellulit…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Składniki peelingu:

1. 4 łyżki stołowe świeżo zielonej kawy

2. 5 łyżek oleju z czarnuszki

3. 5 kropli olejku bergamotowego

4. 5 kropli olejku kardamonowego lub zmielony kardamon (najlepiej 1 płaska łyżeczka od herbaty).

Wykonanie:

Składniki wymieszać ze sobą w miseczce na jednolitą papkę (w przypadku większej powierzchni skóry podwoić składniki niezbędne do użycia). Peeling wmasować w zwilżoną skórę w miejscach, gdzie widoczne są oznaki cellulitu. Odczekać 5 minut, po czym delikatnie spłukać wodą. Peeling powtórzyć w następnym tygodniu.

Działanie peelingu: 

Odpowiednio dobrane składniki peelingu poprawiają miejscowo ukrwienie, ujędrniają i drenują (peeling kawowy, kardamon) oraz uelastyczniają zwiotczałą skórę (olej z czarnuszki). Są przy tym przyjemnie pachnące, toteż dostarczają dodatkowo doznań zapachowych i dają odczucie relaksu (głównie olejek bergamotowy poprawia nastrój).

Sobotnie spa czas zacząć… 🙂

2 przemyślenia nt. „Peeling kawowy na bazie oleju z czarnuszki na cellulit…

    • Witam serdecznie. W mojej ocenie raczej nie, gdyż zabieg peelingu wiąże się z późniejszym jego zmyciem i nie pozostaje on na skórze długotrwale. Szansa na wniknięcie alkaloidów purynowych do krwiobiegu jest niska. Generalnie peeling działa w zewnętrznej warstwie skóry i lekko drenuje. W przypadku alergii kontaktowej na składniki zawarte w peelingu (np. olejek eteryczny) nie należy go stosować.

Dodaj komentarz